1947/33
Et par gustavianske kandelabre af forgyldt bronze, hver til tre lys, monterede på rund base med firsidet fodstykke. 18. årh.s slutning. H. 42,5 cm. (2)
Aldersrelaterede spor.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag