1947/​33
Et par gustavianske kandelabre af forgyldt bronze, hver til tre lys. 18. årh.s slutning. H. 42,5 cm. (2)

Be­skriv­el­se

Et par gustavianske kandelabre af forgyldt bronze, hver til tre lys, monterede på rund base med firsidet fodstykke. 18. årh.s slutning. H. 42,5 cm. (2)

Aldersrelaterede spor.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Samlerobjekter

Vur­dering

10.000 kr.

Hammerslag

7.500 kr.

7.500 kr.
7.000 kr.