1946/302
Bucherer Imhof
Et schweizisk bordur af forgyldt messing med oval urskive, otte dages værk. 20. årh. H. 13. B. 8,5. D. 4,5.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag