1946/​302

Bucherer Imhof

Et schweizisk bordur af forgyldt messing med oval urskive, otte dages værk. 20. årh. H. 13. B. 8,5. D. 4,5.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

1.500–2.000 DKK

Hammerslag

750 DKK

750 DKK