2015/274
Japansk fad af porcelæn med let bølget kant, dekoreret i underglasur blå med personer i landskab, bort med “cloud and thunder pattern”. 20. årh.s begyndelse. Diam. 48.
Skævt. Kanthak. Uregelmæssigheder fra fremstillingen. Overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag