2023/861
Olaf Von Bohr (f. Salzburg 1927)
Syv stabelbare opbevaringsbokse af sort og lys plastik med to tilhørende låg. Designet 1969. Udført hos Kartell. H. 21. B. 72. D. 33,5. (9)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 2. juni 2020
Vurdering
Hammerslag