2050/​8779

Russisk bæger af forgyldt sølv, dekoreret med niello-arbejde. Utydeligt mestermærke, guardein Andrei Kovalski 1821–1856, Moskva bymærke, lødighed 84. Vægt 70 g. H. 12.

Minimal brugspatina, herunder ridser og mærker. Stilk med bule/revne.

Russisk tema, 7. december 2020

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

800 DKK

800 DKK
750 DKK