2420/682
Harvey Tristan Cropper (f. Suger Hill, New York 1931, d. 2012)
Uden titel (Jesus helbreder den blinde) Sign. Harvey Cropper '60. Olie på lærred. 51×56.
Proveniens: Privat eje.
Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Vurdering
Hammerslag
920928 |