2138/89
Stort spejl med tilhørende spejl. Forgyldt og forsølvet træ. Plade af marmor. Danmark, ca. 1870. H. 300. B. 78. D. 35.
Proveniens: Sølyst Slot, Nivå
Enkelte små afslag. Patina.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud