1947/​427

Skævknækket kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Samt sættebakke af sølv. L. Berth m.fl. 20. årh. Vægt ca. 1150 gr. H. 8–5-20. Bakke L. 30. (4)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bakke graveret med monogram.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.100 DKK
2.000 DKK
1.500 DKK