1947/427
Skævknækket kaffeservice af sølv, bestående af kaffekande, sukkerskål og flødekande. Samt sættebakke af sølv. L. Berth m.fl. 20. årh. Vægt ca. 1150 gr. H. 8–5-20. Bakke L. 30. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Bakke graveret med monogram.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. november 2019
Vurdering
Hammerslag