2440/197
Fransk kirkestage af forgyldt metal til syv lys prydet med blomster af porcelæn dekoreret i rosa farver, på trepas fodstykke. 19. årh.slutning. H. 78,5 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag på blomster.
Vurdering