2115/122
Simony Jensen (f. 1864, d. 1923)
Interiør med en ældre kvinde og en legende kat. Sign. Simony Jensen, 1907. Olie på lærred. 49×35.
Afskalninger. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 12. april 2021
Vurdering
Hammerslag