1926/​1542

Leica M3 kamerahus, nr. 740 619, årgang 1956. Fire objektiver: Summicron 1:2/50 mm med nærindstilling nr. 1784792 + modlysblænde og UV filter. Summaron 1:2,8/90 mm nr. 1904134. Elmarit 1:2,8/90 mm nr. 2427113 + modlysblænde og UV filter. Elmar 1:4,0/135 mm nr. 1770324 + modlysblænde og UV filter. Et konversationsfilter. Et polarisationsfilter. Visoflex II med universalsnekke og mellemring. Bælg II for Visoflex + mellemringe, mellemring nr. 16596G. Beredskabstaske samt amaturtaske.

Minimal alders- og brugsslitage, kamerahuset mangler lille stykke coating. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Varia, 27. juni 2019

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag

10.500 DKK

10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK