2116/12
Alexandre Louis Marie Charpentier (f. Paris 1856, d. Neuilly 1909)
“Jeune femme alanguie sur un rocher”. Sign. Alexandre Charpentier no. 26. Skulptur af grønpatineret bronze, forstykke med hul dækket af låg. H. 18. L. 27.
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. april 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud