2426/841
Dansk møbeldesign
Sidebord af palisander med konkave sider og to underliggende hylder. 1950–60'erne. H. 59,5. B. 53. D. 35.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag