2426/​841

Dansk møbeldesign

Sidebord af palisander med konkave sider og to underliggende hylder. 1950–60'erne. H. 59,5. B. 53. D. 35.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Falmet.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

1066288 3.000 DKK