2435/308
Ubekendt maler, 20. årh.s begyndelse
Fynsk landsbyidyl, hvor børnene drikker en tår vand. Usigneret. Olie på lærred 64×53.
Mindre krakeleringer. Behov for rensning.
Vurdering