2435/307
“Medici” havevase af bemalet støbejern. 20. årh. H. 50. Diam. 40.
Rusten. Mindre afskalninger. Mindre hul/fordybning fra fremstillingen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering