Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
Københavns gadescene med to unge elegante damer på strøgtur på hjørnet af Amagertorv og Købmagergade. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 75×58.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 1. december 2020