2447/39
Fransk Louis Philippe lampe af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme på firsidet base, 19. årh.'s midte. Senere monteret til el. H. ekskl. montering 54 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Borehul til el.
Vurdering
Hammerslag
13965 (Autobud) | ||
85154 | ||
13965 |