2447/​39

Fransk Louis Philippe lampe af forgyldt og patineret bronze, kanneleret stamme på firsidet base, 19. årh.'s midte. Senere monteret til el. H. ekskl. montering 54 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Borehul til el.

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.400 DKK

13965 (Autobud) 2.400 DKK
85154 2.300 DKK
13965 2.000 DKK