2140/763
Jens H. Quistgaard (f. København 1919, d. 2008)
“Festivaal”. Oval bakke af orangelakeret træ. Model 1103. Stemplet Dansk Designs Denmark, IHQ. H. 4,5. L. 56. B. 44.
Lak med ridser, krakeleringer og revner.
Moderne kunst og design, 5. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag