2041/396
To russiske ikoner. Gudsmoderen med skriftrulle. Tempera på træpanel. 1800-tallets slutning. 27×22. Samt Ikon med fremstilling af tre helgener. Tempera på træpanel. 1800-tallets slutning. 26,5×31.(2)
27×22: Mindre krakeleringer samt afskalninger. Restaureret. 26,5×31: Slidt overflade.
Ældre malerier, møbler og varia, 5. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag