1518/​672

Ditlev Karsten (f. 1954)

Skænk af massiv eg med ben og indfældede greb af børstet stål, front med to skydelåger delvist monteret med matglas, bag hvilke justérbare glashylder. Udført hos Brdr. Andersen. H. 94. B. 200. D. 50.

Originalt sæbe plejesæt og bakke medfølger.

Almindelig brugsslitage. Kabinet med overflade ridser og mærker. Generelt god stand.

Moderne kunst og design, 28. april 2015

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK