1948/229
Skrin af sølv, buklet ligeknækket form, stående på fire kugleben. Indvendig forgyldt. M. Enna. Vægt 412 gr. H. 14 cm.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag
37 bud