Cathrine Raben Davidsen (f. København 1972)
“Zebra”. Sign. CRD 10. Kul på papir. Lysmål 298×239.
Udstillet: “Cathrine Raben Davidsen: The Inkwell”, Trapholt Museum, Kolding 2010. Proveniens: Martin Asbæk Gallery, København. Proveniens: OW Bunker & Trading A/S under konkurs.
For konditionsrapport kontakt afdeling.
Moderne malerier og skulpturer, 3. marts 2015