2426/​670

Lis Zwick (f. København 1942, d. 2020)

“En ønskedrøm”, Drakabygget 1976. Sign. og dateret Lis Zwick 1976, samt på bagsiden. Gouache på papir. Lysmål 27×29.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.100 DKK

13 bud

1124097 2.100 DKK
1158798 (Autobud) 2.000 DKK
1124097 2.000 DKK
1158798 (Autobud) 1.950 DKK
1124097 1.900 DKK
1158798 (Autobud) 1.850 DKK
1124097 1.800 DKK
1158798 (Autobud) 1.750 DKK
1124097 1.700 DKK
1158798 1.650 DKK
1124097 1.600 DKK
1158798 1.550 DKK
1124097 1.500 DKK