12016/151
Holger H. Jerichau (f. København 1861, d. sst. 1900)
Sydlandsk parti med vaskekoner ved flodbred. Usign. Olie på lærred. 64×51. Rammemål 83×69.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag