2009/149
Sign. Meshed tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20. årh. 312×205.
Slidte kanter. Slidte frynser. Let slidt. Let falmet. Trænger til vask.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020
Vurdering
Hammerslag