2009/​149

Sign. Meshed tæppe, klassisk medaljon design med slyngede grene, ornamenter, blomster og bladværk på rød bund. Persien. 20. årh. 312×205.

Slidte kanter. Slidte frynser. Let slidt. Let falmet. Trænger til vask.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. februar 2020

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag