903/​114

Domenico Zampieri (Domenichino), efter, 19. årh.

“Sibilla Cumana”. Usigneret. Olie på lærred. 120×90.

Efter originalen i Galleria Borghese, Rom.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 629, 1997 nr. 240 afb. s. 87.

Malerier og tegninger, 21. september 2021

Vur­dering

15.000–25.000 DKK

Hammerslag

24.000 DKK