Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Trop Tôt” fra serien “9 Intimités Graphoglyptiques”. Sign. Jorn 69, epreuve d' artiste. Litografi i farver. Udgivet af Atelier Clot. Trykt hos Clot, Bramsen et Georges, Paris. Lysmål 38×55.
Litteratur: Van de Loo nr. 347.
Malerier, grafik og foto, 7. juni 2018