2009/2046
Ebel
Herrearmbåndsur af guld og stål. Model 1911, ref. 1137L40. Automatisk kronografværk med dato. Lynette af guld. Sølvfarvet urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af guld og stål med foldespænde. Omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 40 mm. 2000'erne.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte mærker i lynette. Revne i glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.
Armbåndsure, 26. februar 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud