2009/​2046

Ebel

Herrearmbåndsur af guld og stål. Model 1911, ref. 1137L40. Automatisk kronografværk med dato. Lynette af guld. Sølvfarvet urskive med forgyldte visere og timemarkører. Lænke af guld og stål med foldespænde. Omkreds ca. 19 cm. Urets diam. 40 mm. 2000'erne.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte mærker i lynette. Revne i glas. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten.

Armbåndsure, 26. februar 2020

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

13 bud

5.000 DKK
(Autobud) 4.800 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
(Autobud) 4.200 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
3.600 DKK
3.400 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK