2016/232
Nederlandsk maler, 18. - 19. årh.
Vinterlandskab med skøjteløbere og en mølle. Usigneret. Olie på træ. 15,5×20.
Minimale overfladiske ridser. Uensartet fernis.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
Vurdering
Hammerslag