1843/100
Carl V. Meyer (f. Aalborg 1870, d. Frederiksberg 1938)
Dagligstueinteriør med to små piger, der kigger ud af et vindue. Sign. Carl V. Meyer 1908. Olie på lærred. 43,5×40.
Enkelte retoucheringer.
Ældre malerier og møbler, 22. oktober 2018
Vurdering
Hammerslag
38 bud