2132/​684

Tue Poulsen (f. København 1939)

Rektangulært sofabord af wengé, plade ilagt kakler af stentøj med glasur i brune og blå nuancer. Sign. Tue. H. 45. L. 134,5. B. 80.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker.

Moderne kunst og design, 10. august 2021

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

10.000 DKK

10 bud

10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
(Autobud) 7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK
5.500 DKK
5.000 DKK