2132/684
Tue Poulsen (f. København 1939)
Rektangulært sofabord af wengé, plade ilagt kakler af stentøj med glasur i brune og blå nuancer. Sign. Tue. H. 45. L. 134,5. B. 80.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Nogle stødmærker.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud