1920/​1668

Vaser, lågkrukker og lysestager af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 9–21. (7)

Nr. 459/2655, 457/3303, 5000/3101, 5000/3022, 634/3152 og 460/3378.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lysestage med mindre kanthak og revne. Lille lågkrukke med manglende låg. Lille vase med mindre kanthak.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

440 DKK

13 bud

(Autobud) 440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
(Autobud) 290 DKK
280 DKK
(Autobud) 270 DKK
260 DKK
250 DKK