1920/1668
Vaser, lågkrukker og lysestager af porcelæn, Kgl. P., dekoreret i krakeléglasur, blågrønne farver og guld. H. 9–21. (7)
Nr. 459/2655, 457/3303, 5000/3101, 5000/3022, 634/3152 og 460/3378.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Lysestage med mindre kanthak og revne. Lille lågkrukke med manglende låg. Lille vase med mindre kanthak.
Varia, 16. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
13 bud