2025/​8563

Tre mindre russiske skeer samt citrongaffel af sølv, delvis forgyldt og prydet med niello. Uidentificerede mestre. 19.-20. årh. Lødighed 84 og 875. Vægt ca. 118 gr. L. 10–17,5. (4)

Mindre buler, ridser og mærker.

Russisk tema, 15. juni 2020

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag