William Heath Robinson (f. Hornsey 1872, d. London 1944)
“I do remember”. Illustration til Shakespeares Helligtrekongersaften. Sign. W. Heath. Robinson. Vandfarve og pen på papir monteret i passepartout. Lysmål 54×42.
Enkelte små overfladeridser. Undersøgt i rammen.