2005/​20

Louis XVI spillebord af mahogni prydet med lister af messing, opklappelig plade indvendigt beklædt med grønt filt. 18.-19. årh. H. 76. L. 107. B. 53/107.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let skævvredet plade.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK