2005/20
Louis XVI spillebord af mahogni prydet med lister af messing, opklappelig plade indvendigt beklædt med grønt filt. 18.-19. årh. H. 76. L. 107. B. 53/107.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Let skævvredet plade.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag