1908/1526
27 hollandske fliser dekorerede i underglasur blå med bibelske scener, landsknægte, bønder m.fl. 17–18. årh. (27)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med reparationer, enkelte med revner.
Varia, 21. februar 2019
Vurdering
Hammerslag
14 bud