2414/​2094

Omega

Constellation af stål og guldbelagt stål, ref. 14902. Mekanisk værk med automatisk optræk. Caliber 561. Uoriginal rem af sort læder. Ø 34 mm. 1962.

Tekst rettet 25/3–24

Fremstår med alders- og brugsslitage. Uret fungerer, men der garanteres ikke for funktionaliteten. En markering løs. Lynette mangler.

Armbåndsure, 3. april 2024

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK