12043/25
Hans Christian Bærenholdt (f. København 1890, d. 1976)
“Emiliekilde”. Sign. H.C. Bærenholdt 1967. Olie på lærred. Lysmål 50×60. Rammemål 66×76.
Kunst, antikviteter & design, 22. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag