2033/335
Japansk panel af sort- og rødlakeret træ, rammekant dekoreret med fugl og blåregn, midterfelt dekoreret i relief af ben og perlemor i form af mand bærende på en stor kurv. 20. årh. H. 57. B. 39.
Mindre afslag på højre, nedeste hjørne. Enkelte ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. august 2020
Vurdering
Hammerslag