2125/​9003

Et par franske hjørne bergere af forgyldt træ, hver med buet ryg udskåret med sløjfe, ryg og sæde betrukket med grønt velour, runde kannelerede ben. Louis XVI form, 1800–1820. (2)

Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.

Fra i Havnen

Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021

Vur­dering

15.000–20.000 kr