2125/9003
Et par franske hjørne bergere af forgyldt træ, hver med buet ryg udskåret med sløjfe, ryg og sæde betrukket med grønt velour, runde kannelerede ben. Louis XVI form, 1800–1820. (2)
Ridser og mærker. Brugsslitage. Restaureret.
Selected - Udvalgte antikviteter og dekorative objekter, 21. juni 2021
Vurdering
Hammerslag