Allan Schmidt (f. Århus 1923, d. Charlottenlund 1989)
“Passage”, 1969. Sign. på bagsiden AS 69. Olie på lærred. 81×70.
Proveniens: På bagsiden original kvittering fra Galerie Moderne, Silkeborg.
831545 | ||
911882 | ||
859886 |