2138/414
Opsats og hyacintglas af koboltblåt glas, opsats med pålagt hvid kant. 19.-20. årh. Opsats H. 10,5. Diam. 20. Hyacintglas H. 21.5. (2)
Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage, herunder overfladeridser.
Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021
Vurdering
Hammerslag