2138/​414

Opsats og hyacintglas af koboltblåt glas, opsats med pålagt hvid kant. 19.-20. årh. Opsats H. 10,5. Diam. 20. Hyacintglas H. 21.5. (2)

Fremstår med almindelig alders- og brugsslitage, herunder overfladeridser.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. september 2021

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag