1912/​1705

Kinesisk hinterglasmaleri, forestillende interør med en lærd person ved sit skrivebord og kvinde. Ramme af mørkbejdset træ. 19.-20. årh. Rammemål 45×35.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 21. marts 2019

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag