319/5
Større perlesamling af delvist forgyldt sterlingsølv og metal bestående af talrige perler prydet med facetslebne pink, lilla, grønne, gule, cognacfarvede, blå og klare sten samt polerede perler af kvarts og glas. Perlediam. ca. 5,0–12,2 mm. Vægt i alt ca. 1,4 kg.
Proveniens: Smykker fra Reeslev, Bredgade 19, København under konkurs.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Fremstår ny og ubrugt.
Tvangssalg, 18. december 2017
Vurdering
Hammerslag
22 bud