2427/​786

Gerd Bøgelund (f. Gentofte 1923, d. 1987)

Vase af stentøj modelleret med vertikale riller. Dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. monogram, 21743. Kgl. P. H. 22. Diam. 11,5.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Mindre slebning på fodrand, hidrørende fra fremstillingen.

I Lyngby
Vur­dering

5.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

849670 2.900 DKK
802372 2.800 DKK
849670 2.700 DKK
178112 2.600 DKK
849670 2.500 DKK