Ubekendt maler, 18. årh.
Portræt af en kvinde i guldindvirket silkekjole og rød silkekåbe. I håret røde og blå blomster. Usigneret. Olie på lærred. 60×49. Oval.
Lærredet er dubleret. Krakeleringer samt langs blændrammens kant et mærke. Mindre retoucheringer samt reparation.
13 bud
1105935 (Autobud) | ||
921626 | ||
1105935 (Autobud) | ||
905052 | ||
1105935 (Autobud) | ||
905052 | ||
1105935 (Autobud) | ||
905052 | ||
1105935 (Autobud) | ||
956942 | ||
1105935 (Autobud) | ||
998214 | ||
1105935 |