Ubekendt maler, 18. årh.
Månelys over en klippekyst med søfolk stranden og sejlskibe i horisonten. Usigneret. Olie på lærred. 50×70.
Verso etiket på blændrammen.
Flere reparationer/lapper på bagsiden. Større krakeleringer. Enkelte minimale perforeringer og enkelte mindre afskalninger. Behov for rensning.
50 bud
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 (Autobud) | ||
891016 | ||
932757 | ||
891016 | ||
982859 | ||
891016 | ||
932757 | ||
891016 | ||
982859 | ||
921626 | ||
891016 | ||
992834 (Autobud) | ||
891016 | ||
992834 (Autobud) | ||
891016 | ||
992834 (Autobud) | ||
891016 | ||
992834 | ||
891016 | ||
982859 | ||
891016 | ||
982859 | ||
891016 (Autobud) | ||
982859 | ||
891016 (Autobud) | ||
982859 | ||
891016 | ||
982859 (Autobud) | ||
891016 | ||
982859 (Autobud) | ||
891016 | ||
982859 (Autobud) | ||
891016 | ||
982859 | ||
891016 |